A világbajnokságon a játékvezetők legdrámaibb hibái

Anonim
A világbajnokságon a játékvezetők legdrámaibb hibái - Cikkek

Tartalom

bevezetés

A világbajnokság történetét verhetetlen csapatok, váratlan eredmények, hihetetlen játék és sajnos nagyon fontos választottbírósági hibák írják. Ebben a szövegben a világ legjelentősebb sportversenyében tett legrosszabb hibák közül tízet fog tudni. Néhány döntés dühös volt az érintett játékosok, a tisztességtelen eredmények és a rajongók mély fájdalmai miatt.

focus.de Mentés

Anglia 1966: Anglia és Németország

A svájci játékvezető, Gottfried Dienst az 1966-os FIFA-világbajnokság döntőjében érvényesítette Angliának nem létező célját. francia. Ahogy a pálya felé indult, egy német védő tolta a fejét. A játékvezető azonban suttogott a helyszínen az angolnak. Tény, hogy Dienst nem látta, hogy a labda túllépte a vonalat, de az a zászló volt, aki hibásan jelezte, hogy belépett. Végül a helyiek 4-2-et nyertek, és megkapták az első világbajnokságot.

Save mundialistasymitos.com

Spanyolország 1982: Franciaország vs. Németország

Charles Corver a labdarúgás sötét történetében volt a főszereplő szerepében a "The the the Century lopásában". A holland játékvezető úgy döntött, hogy nem látja a borász Harald Schumacher német rablóját a francia Patrick Battiston felett. Ahogy mindketten a területen belüli labda felé indultak, Schumacher hirtelen megütötte az ellenfél fejét a csípőjével. Battiston eszméletlen lett a mezőn, és később egy alomban eltávolították a pillanatokat. Ebben a lépésben a francia elveszett két fogat és kilenc hónapig szenvedett borda törést. Mit terhelt Crover? Elmondása szerint nem volt rossz, nem volt büntetés és sokkal kevésbé kiutasítás. Gólt szerzett Németország javára.

Save teoriasperiodismo.sociales.uba.ar

Mexikó 1986: Argentína és Anglia

Diego Maradona immortalized a híres "Isten keze" a játék során Anglia ellen a negyeddöntőben Mexikóban 1986-ban. A játékvezető Ali Bennaceur nem vette fel a kezét, hogy az argentin, aki megnyerte az ugrást Peter Shilton ellen, ami labda a háló hátuljához, és 1-0 pontot ért el Argentína javára. Az angol játékosok többsége kétségbeesetten futott, hogy elmondja a játékvezetőnek, hogy mit sem látott, sem az asszisztensek, de minden hiába volt, és a cél érvényesült. Végül a dél-amerikaiak 2-1-et nyertek egy másik Maradona góljával. Ez utóbbi a világbajnokság történetének legszebb célja volt.

lépjen kapcsolatba velünk

Olaszország 1990: Argentína vs. Németország

Ezúttal az argentin csapatot a játékvezető hibája akadályozta. A végső Németország ellen, Roberto Sensini védőnő állt, hogy megszerezze a labdát Rudi Völler játékosától. A német csatár, annak ellenére, hogy nem volt megérintve, úgy döntött, hogy a helyszínen játszik, és csalódó játékvezető Edgardo Codesal-t ért el, aki suttogott és érvényesítette a büntetést Németország számára. Andreas Brehme átvette a lehetőséget a célba. Ezzel az egyetlen ponttal az európaiak nyerték meg az olasz világbajnokságot 1990-ben. A verseny végén Brehme bevallotta, hogy nem volt rossz.

Save mundodeportivo.com

Egyesült Államok 1994: Spanyolország kontra Olaszország

Puhl magyar Sandor örökre lesz a spanyolok emlékére, mert nem kapott egyértelmű büntetést Luis Enrique-nek az Olaszország elleni játékban. Az olasz védő, Mauro Tassotti megrázta a könyökét a térségben, és a spanyol középpályás az arcát tartó füvön esett. A játékvezető azonban úgy folytatta, mintha semmi sem történt volna. Luis Enrique, rendkívül dühös, azt mutatta, hogy a vér jön ki belőle az agresszió bizonyítékaként, de Puhl nem változtatta meg az elméjét, nem tette ki Tassotti-t, és nem számolt fel büntetést, ami Spanyolország számára jelentett volna. A többi történelem: Olaszország 2–1-es győzelmet aratott, elérte a félidőt és a spanyol kormánykerék véget vetett az eltört orrfalnak.

jotdown.com Mentés

Korea-Japán 2002: Dél-Korea kontra Olaszország

A 2006-os világbajnokság házigazdáit nagyrészt a Byron Moreno bírálója támogatta a játék során Olaszország ellen a 16. fordulóban. Az Ecuadori játékvezető gyenge teljesítményt mutatott, és a koreai besorolás gyanúja nem volt lassú. Először is, Damiano Tomassi törvényes célját kizárták egy olyan akadályért, amely soha nem létezett. Néhány perc múlva Francesco Totti a koreai védő egyértelmű hiánya után a területre esett. Mit tett a játékvezető? Második alkalommal mutatta be a sárga lapot az olasz játékosnak, mert "úgy tett, mintha", és kirúgta. Az iszlám túlzott erőszakos játékát engedélyezte.

hotcdchange / Flickr.com Mentés

Korea-Japán 2002: Dél-Korea és Spanyolország

Az Al-Ghandour teljesítménye még több gyanúval járt a 2002-es világbajnokság játékvezetőivel kapcsolatban. A spanyol és dél-koreai játék során a negyeddöntőben az egyiptomi játékvezető két európai törvényes célt félretett. Az első az Iván Helguera állítólagos mulasztása volt, mielőtt Rubén Baraja elküldte a labdát a háló hátuljához. A második hiba sokkal nyilvánvalóbb volt: Joaquín szögletet vett, és Fernando Morientes gólt szerzett. Ugyanakkor a játékvezető és a gilderek úgy értelmezték, hogy a labda elment, és megszüntette a pontot. A mérkőzés döntetlenben zajlott nullától nulláig, és a koreaiak 5-3-at nyertek a szankciókért.

foubister / Flickr.com Mentés

Németország 2006: Ausztrália kontra Horvátország

Néhány esetben a világbajnokság során bekövetkezett komoly hiba a bírói karrier végét jelentheti. Ez történt Graham Poll-tal az Ausztrália és Horvátország közötti mérkőzés után a 2006-os világbajnokságban, az angol játékvezető pedig háromszor mutatta be a sárga lapot ugyanarra a játékosra. A horvát Josip Simunic az egész játék során hibázott, és csak extra idő alatt küldték el. Emellett Poll nem erősítette meg a németek két egyértelmű szankcióját, érvénytelenítette az ausztrálok célját, és a 90 perc alatt megengedte a túlzott erőszakot. Ez volt az utolsó játék, mint hivatalos játékvezető.

ALEXANDRE BATTIBUGLI / Flickr.com Mentés

Németország 2006: Olaszország vs. Ausztrália

Olaszországban és Ausztráliában 2006-ban a német nyolcadik döntőben nulla és nulla volt. A túlórák harmadik percében Fabio Grosso belépett a térségbe, és szándékosan dobta magát egy ausztrál védő babakocsijához. A spanyol Luis Medina Cantalejo-t az olasz megcsalták, és az európaiak büntetését érvényesítette. Francesco Totti gólt szerzett, amely segített a csapatnak elérni a negyeddöntőket és megnyerni a világbajnokságot. Ha a játékvezető nem vette fel ezt a hibát a legutóbbi pillanatban, és a csapatok túlóra teltek, megváltozott-e a történet?

youpochtimes.com Mentés

Dél-Afrika 2010: Németország vs. Anglia

A történet és a játékvezetők megismételték ugyanezt a helyzetet a két rivális között. Ezúttal a kiválasztást Anglia hátráltatta. A negyedik döntőt Németország 2-1 nyerte el, amikor Frank Lampard egy hatalmas lövést dobott a német kapus felett, megütötte a keresztlécet, és fél méterre ugrott a hálóba.Az Uruguayi játékvezető, Jorge Larrionda nem vette észre, hogy a labda belépett, és folytatta a játékot, mintha semmi sem történt volna (a zászlók sem segítettek). A németek és Anglia javára 4 és 1 között véget ért játék a világbajnokságon kívül volt.